08juuni

CSKA kaitses Kaasani thrilleris meistritiitlit!

Moskva CSKA alistas finaalseeria neljandas mängus Kaasani UNICSi 81:74. Oma väljakupoolel edukalt tegutsenud armeelased rebisid end juba avaveerandiga 14 punktiga ette. Kindel kaitse aitas puna-sinistel suurema osa ajast hoida saavutatud edu. Alles Arturas Milaknise hiilgav tegutsemine tõi viimasel veerandil intriigi, kuid Nando De Colo viimasel minutil visatud 6 punkti aitasid CSKA-l meistritiitlit kaitsta – see on neile kokku kuues.

Atmosfäär
Otsustav seeria jätkus Kaasanis neljanda mänguga. UNICS andis üliõpilastele vabapääsmed. Oma lemmikute kolmanda mängu võidust innustust saanud publik elas aktiivselt kaasa. Pinge oli õhus juba enne korvpallurite väljakule tulemist.

Mängu käik
CSKA laatsaretti lisandus Joel Freelandile ja Nikita Kurbanovile ka eelmises kohtumises vigastada saanud Cory Higgins. Kired lõid lõkkele kohe mängu alguses, kui Nando De Colo vastu agressiivselt tegutsenud Anton Ponkrašov sai ebasportliku vea. UNICS ei suutnudki avaveerandil oma energiat õigesse kohta suunata. Selles oli süüdi CSKA tihe kaitse, mis jättis vastase 11 punkti peale. CSKA-l endal sekkusid edukalt vahetusmehed (14 punkti) ning esimese perioodi lõpuks oli vahe sees (25:11). Suureks vaheajaks juhtisid survet hoidnud puna-sinised 16 punktiga.
Pärast vaheaega elavdas Jevgeni Pašutin mängu, paisates esmakordselt lahingusse Arturas Milaknise. Leedulane tabas kaugelt, aidates valge-rohelised kolmanda veerandiga veidi lähemale (45:58). Snaiper jätkas samas võtmes ka viimases vaatuses. Tema järjekordne kolmene 6 minutit enne lõppu viis UNICSi CSKAst 6 punkti kaugusele. Kuid vasturünnakul tabas Miloš Teodosic, kes pidurdas vastase spurti.

Võtmehetk
Pärast väikest puhkepausi jätkas Milaknis UNICSi päästmist (kolmesed 11/7, 23 punkti). 53 sekundit enne sireeni võttis järje üle Ponkrašov, kelle täpne kaugvise vähendas võõrustajate kaotusseisu 3 punktile (72:75). Ent tšempionaadi otsustav minut kuulus põhiturniiri MVP-le Nando De Colole, kes esmalt realiseeris läbimurde ning seejärel tabas külmavereliselt 4 vabaviset, tuues CSKA-le võidu ja tiitli.

Kangelane
Nando De Colo. Prantslane esines kaasanlaste jõulise kaitse tõttu kahvatult (visked 16/3), kuid kerkis ikkagi võitjate resultatiivseimaks, astudes kõige tähtsamal hetkel esile. De Colo poolt viimasel minutil visatud 6 punkti andsid võitu tähtsa panuse.

Autasustamine
Autastamistseremoonia kujunes CSKA ja tema fännide triumfihooaja apoteoosiks. Puna-sinised läbisid play-off’i peaaegu ühe hingetõmbega, komistades vaid korra. Meistritele ulatasid medalid VTB Ühisliiga president Sergei Kuštšenko, Ühisliiga peadirektor Andrei Širokov ja tema asetäitja Ilona Korstin. Ei unustatud ka UNICSi korvpallureid, kes said ajaloos kolmandat korda VTB Ühisliiga hõbemedalid. Oma teenitud auhind kuulus ka medalimängudes armeelaste suurimaks kangelaseks kerkinud Miloš Teodosicile, kes tunnistati play-off’i MVPks.