08jūnijs

CSKA nosargā titulu Kazaņas trillerī

Play-off finālsērijas ceturtajā mačā Maskavas CSKA viesos apspēlēja Kazaņas UNIKS – 81:74. Pārliecinoši spēlējot savā laukuma pusē, „armijnieki” jau pirmajā ceturtdaļā iekrāja 14 punktu pārsvaru. Droša aizsardzība arī palīdzēja sarkanzilajiem noturēt pārsvaru mača lielāko daļu. Lieliskais Artūrs Milaknis pēdējā ceturtdaļā it kā atjaunoja intrigu spēlē, taču Nando De Kolo 6 gūtie punkti pēdējā minūtē ļāva CSKA nosargāt čempionu titulu – jau sesto Maskavas kluba rēķinā.

Atmosfēra
Izšķirošā sērija turpinājās ar ceturto maču Kazaņā. UNIKS piedāvāja bezmaksas ieeju arēnā studentiem. Savu mīluļu uzvaras iedvesmotie līdzjutēji uzvedās aktīvi, ar savu atbalstu cerot sekmēt vēl vienu panākumu. Spriedze bija jūtama pat pirms basketbolistu nākšanas laukumā.

Sižets
CSKA lazaretē Džoelam Frīlendam un Ņikitam Kurbanovam pievienojās arī iepriekšējā mačā savainojumu guvušais Korijs Higinss. Kaislības sita augstu vilni jau mača sākumā, kad Nando De Kolo agresīvi sagaidījušais Antons Ponkrašovs saņēma nesportisko piezīmi. UNIKS tā arī neizdevās pirmajā ceturtdaļā savu enerģiju ievirzīt pareizajā gultnē. Tam par iemeslu bija „armijnieku” asā un ciešā segšana. Viesi pirmo ceturtdaļu aizvadīja ar maksimālu koncentrēšanos un pretiniekiem ļāva gūt tikai 11 punktus. CSKA tikmēr teicami spēlēja soliņa pārstāvji, kuri guva 14 punktus un kuri nodrošināja rezultāta starpību uzbrukumā (25:11). Sarkanzilie neatslābināja tvērienu līdz pat puslaiku pārtraukumam, kurā devās ar 16 punktu pārsvaru.
Jevgeņijs Pašutins pēc pauzes atdzīvināja komandu, pirmoreiz cīņā iemetot Artūru Milakni. Lietuvietis trešajā ceturtdaļā trīsreiz iemeta no tālās distances, ļaujot zaļibaltajiem pievilkt klāt rezultātā (45:58). Snaiperis turpināja spēlēt rezultatīvi arī pēdējā ceturtdaļā. Kārtējais precīzais trīspunktnieks uzbrucēja izpildījumā sešas minūtes pirms spēles beigu sirēnas pietuvināja UNIKS un CSKA līdz sešiem punktiem. Taču atbildes uzbrukumā sekoja patentētais Miloša Teodosiča trīspunktnieks. Neizrādot ne grama emociju, pretinieku uguntiņa acīs tika ātri apslāpēta.

Lūzuma brīdis
Milaknis pēc nelielas atelpas uz soliņa atgriezās cīņā un turpināja glābt UNIKS (7 no 11 trīspunktniekiem deva 23 punktus). 53 sekundes pirms spēles beigām stafetes kociņu pārņēma Ponkrašovs: precīzs metiens no tālās distances samazināja rezultāta starpību līdz 3 punktiem (72:75). Tomēr čempionāta pēdējā minūte kļuva par pamatturnīra MVP benefisi. Nando De Kolo atbildēja ar precīzu caurgājienu, pēc kā sekoja četri precīzi soda metieni par kazaņiešu apzinātajām piezīmēm, un tie dāvāja CSKA komandai uzvaru un titulu.

Varonis
Nando De Kolo. Francūzis uz kazaņiešu asās segšanas fona aizvadīja neviennozīmīgi vērtējamu spēli (3 no 16 no spēles), tomēr kļuva par rezultatīvāko spēlētāju čempionu rindās un aktivizējās brīžos, kad tas bija visvairāk nepieciešams. De Kolo 6 gūtie punkti pēdējā minūtē nospēlēja ļoti svarīgu lomu izšķirošajā panākumā.

Apbalvošana
Krāšņa apbalvošanas ceremonija pielika punktu CSKA spēlētājiem un līdzjutējiem triumfālajai sezonai. 2016. gada play-off turnīru sarkanzilie aizvadīja vienā elpas vilcienā, zaudējot tikai vienu vienīgu spēli. Čempioniem medaļas pasniedza VTB Vienotās līgas prezidents Sergejs Kuščenko, līgas ģenerāldirektors Andrejs Širokovs un viņa vietniece Ilona Korstina. Netika aizmirsti arī UNIKS basketbolisti, kuri trešo reizi vēsturē izcīnīja VTB Vienotās līgas sudraba godalgas. Savu pelnītu balvu saņēma arī „armijnieku” galvenais varonis play-off mačos Milošs Teodosičs, ko atzina par play-off MVP.

Skaitlis
6 – CSKA kļuvis par līgas čempionu jau sesto reizi.

Komentāri
CSKA galvenais treneris Dimitris Itudis:
„Mēs aizvadījām diženu sezonu, uzvarējām visos trijos turnīros: Eirolīgā, VTB Vienotajā līgā, Krievijas čempionātā. Mūsu komanda parādīja sevi kā uzvarētāju. Mēs spēlējām arī par tiem, kuri nevarēja piedalīties šajā mačā: par Kurbanovu, par Higinsu. Mūsu spēlētāji parādīja piemēru tam, kā gūt panākumus. Paldies spēlētājiem, ka cieta manu kritiku sezonas gaitā. Domāju, tā nāca par labu. Paldies kluba vadībai, treneriem, menedžeriem, līdzjutējiem. Un turpinājumā mēs vēlamies saglabāt šo uzvarētāju noskaņojumu. Apsveicu UNIKS ar labu spēli, Kazaņas komanda pelnīti spēlēja finālā.”

UNIKS galvenais treneris Jevgeņijs Pašutins:
„Pateicos visiem par sezonu, sevišķa pateicība mūsu līdzjutējiem, kuri zālē radīja vienkārši neticamu atmosfēru. Mēs spēlējām ar sirdi. Zaudējām 21 punktu, taču nepadevāmies. Samazinājām rezultāta starpību līdz trīs punktiem. Parādījām cienījamu spēli. Pret CSKA mēs nospēlējām cienīgi.”