13juuni

CSKA on meister!!!

Play-off’i finaalseeria kolmandas mängus mängis Moskva CSKA kodus 82:66 üle Nižni Novgorodi ja teenis meistritiitli. Esimene poolaeg möödus võrdses võitluses, kuid vaheaja eel armeelaste sooritatud kolmeminutiline õnnestunud periood aitas võõrustajatel teha sisse 7-punktil.ise vahe. Nagu ka vastasseisu kahes esimeses kohtumises tegutses CSKA eduseisus targalt ja ülejäänud aja jooksul ainult suurendas seda. Puna-sinised said Nižni Novgorodiga kolme mänguga hakkama ja tulid kolmandat korda VTB Ühisliiga võitjaks.

Sissejuhatus
Puhkepäevale ja alanud jalgpalli MMile vaatamata täitus CSKA universaalhall pilgeni. Enne lahtihüpet toimus VTB Ühisliiga hooaja 2013/14 parimaks venelaseks mängijaks tunnistatud Semjon Antonovi autasustamine. Ääremängijale ulatas hinnalise auhinna VTB Ühisliiga peadirektor Andrei Širokov.
Kohtumine algas Andrei Vorontsevitši pealtpanekuga ja see andis ka mängule suuna: mõlemad meeskonnad tegutsesid reipalt ja kogusid 5 minutiga ühiste jõupingutustega 19 punkti (11:8 CSKA-le). Armeelaste mõningane lõdvenemine (avaveerandajal 5 pallikaotust) tähendas Nižni Novgorodile head uudist, samuti Dijon Thompsoni kaks kiiret kolmepunktiviset (kahes esimeses mängus oli nižnilaste ohtlilk relv kategooriliselt töötamast keeldunud). Lõpuks ometi sitkemalt tegutsenud must-valged pääsesid seeria jooksul teist korda juhtima, aga esimeseks vaheajaks hoida seda ei suutnud: puna-siniste võimsa eesliini surve Kyle Hinesi ja Nenad Krstici näol kindlustas CSKA-le minimaalse ülekaalu, 23:22.
Pavel Korobkovi ja Vladimir Ivlevi agressiivsus, Miloš Teodosici firmakolmesed, Aleksandr Kaun korvi all – suur osa teisest perioodist möödus „kompude“ vahetamises ja ülekaal läks järjest ühelt teisele. Ent esimese poolaja lõpu eel tuli Nižnile ebameeldiv periood, mis meenutas finaalseeria teist mängu. Volgalased mängisid toona suurema osa esimesest veerandajast meistriga võrdselt, aga lubasid kõigest ühe minutiga teha CSKA-l 7-punktilise kiirenduse, mille järel jäidki initsiatiivi haaranud moskvalastest maha. Sel korral kestis armeelaste domineerimine lausa 3 minutit: 10:2 spurt, mida sümboliseerisid Sonny Weemsi effektne kulp Jevgeni Baburinile ja ääremängija kolmepunktivise otsustaval vasturünnakul. Nagu ka kahes Nižni Novgorodis peetud mängus suutsid ülikogenud puna-sinised talitseda Volga-äärse võistkonna energiat ja lõid 20 minutiga hea aluse otsustavaks pealetungiks (44:37).
Pausi ajal peeti konkursi „Miss tantsutüdruk. Ilu Liiga“ finaalvoor, mille võitis Giedre Abromaviciute Lietuvos Rytase tantsutüdrukute trupist. Seejärel naasid finalistid väljakule. Kolmanda veerandaja esimesed 5 minutit jäid erinevalt mängu alguse samast perioodist väheresultatiivseks. Kõigest 5:2 CSKA kasuks, seejuures kasvas armeelaste ülekaal kahekohaliseks. Teatavasti kindlustas Ettore Messina meeskond Nižni Novgorodis võidud suuresti kolmandate veerandaegade tulemusliku tegutsemisega. Sel korral polnud moskvalaste mänguline ülekaal nõnda märgatav, aga lisaks saadud 4 punkti (15:11) tegid CSKA viimase veerandi eelse perspektiivi päikeseliseks (59:48).

Lõpplahendus
Nižni Novgorod ei suutnud murrangut tuua. Oma rõõmuks mänginud CSKA andis pärast mõningast vaikelu otsustava, meistrilöögi. Esmalt tabas Viktor Hrjapa joone tagant, seejärel leidis ta kolmesekundialas Kauna. Veidi hiljem pani Weems Teodosici eeltöö järel võimsalt pealt – 72:52. Zoran Lukic võttis time out’i, aga oli selge, et miski ei muutu enam… CSKA sai kindla võidu, lõpetas otsustava seeria kolme mänguga ja tuli kolmandat korda järjest VTB Ühisliiga meistriks!

Autasustamine
Seda CSKA ja armeefännide triumfiõhtut kaunistas värvikas ja lõbus autasustamistseremoonia. Puna-sinistele polnud play-off lihtne, nii et moskvalased tähistasid meistritiitli võitmist kui lapsed. Kangelastele andis medalid VTB Ühisliiga president Sergei Ivanov. Keegi ei unustanud ka sensatsioonilist Nižni Novgorodi, kes sai esmakordselt ajaloos hõbeda: Zoran Lukici meeskond astus selle hooajaga hiiglasliku sammu edasi. Oma auhinna sai ka armeevõistkonna play-off’i peakangelane, MVPks tunnistatud Miloš Teodosic.

Kangelane
Miloš Teodosic. Serblasest mängujuht esines play-off’is hiilgavaltja finaalseeria otsustav mäng polnud erandiks. Miloš viibis väljakul rohkem kui ükski teine moskvalane – 31 minutit – ega teinud ühtegi pallikaotust. Teodosici valusad kolmepunktivisked hakkasid taas jõudma sihile kõige tähtsamal hetkel, tõmmates vastase moraali alla. Leegionär ei unustanud ka palli jagamisega tegelda – armeelaste 4. numbriga särki kandva mehe arvele jäi 6 korvisöötu.

Arv
13 – korvisöötu andsid nižnilased. Armeelaste arvele jäi neid 24. Must-valgete rünnak ei jõudnud finaalseerias projekteeritud võimsuseni.

Mängu paremad
CSKA: Aleksandr Kaun 20 punkti; Miloš Teodosic 16 punkti, 6 korvisöötu; Sonny Weems 13 punkti; Andrei Vorontsevitš 8 punkti, 6 lauapalli; Vitali Fridzon 8 punkti, 5 korvisöötu; Viktor Hrjapa 5 punkti, 10 lauapalli, 8 korvisöötu.
Nižni Novgorod: Dijon Thompson 14 punkti, 9 lauapalli; Pjotr Gubanov 13 punkti; Taylor Rochestie 12 punkti; Pavel Korobkov 11 punkti; Semjon Antonov 9 punkti, 5 lauapalli.