12november

Miloš Teodosic:
Näen De Colot rohkem kui tema pere näeb

Pika seriaali Lokomotiv-Kuban – CSKA uues osas kerkis peategelaseks Miloš Teodosic. Serblasest mängujuht näitas Krasnodaris oma ande kõiki tahke: tapvad kolmesed, juveliirisöödud ja suurepärane väljakunägemine. Just Teodosic kerkis eelmise nädala MVPks – Ühisliiga üks suuremaid tähti on hiilgavas vormis. Juba esmaspäeval seisab CSKA-l ees mäng veel ühe soosiku UNICSiga.
Teodosic tunnistas meie kodulehele antud intervjuus, et mängis Loko vastu vigasena, rääkis koostööst Nando De Cologa ning selgitas, et Keith Langfordi ja UNICSit on võimalik peatada ainult meeskonna ühiste jõupingutuste abil.

Loko on viimastel aastatel mitmel korral CSKAst jagu saanud, suvel lisandus sinna veel üks armeelaste kirstunael Georgios Bartzokas. Kas ka kõhklesite lõpptulemuse osas või olite kindlad, et suudate Krasnodaris vastase üle mängida?
Vaevalt saab mõni korvpallur enne mängu öelda, milline tuleb tulemus. Mina pole erand. Võin kindlalt öelda vaid seda, et valmistusime mänguks tõsiselt ja tahtsime väga võita.

Enne mängu käis läbi info, et teil on kerge vigastus, kuid lõpuks kogusite 22 punkti ja andsite võitu suure panuse…
Jah, väänasin laupäevasel treeningul jalga ja Dimitris Itoudis oli minu seisundi pärast mures. Kuid ütlesin talle, et olen valmis mängima, arstid tegid kõik, et tunneksin end võimalikult hästi ja treener otsustas mind koosseisu lülitada. Ta teatas sellest alles mängupäeval pärast hommikust treeningut.

Tegutsesite väljakul väga külmavereliselt. Millal te viimati enne mängu või enne mõnele viskele minekut närveerisite?
Olen kindel, et mõistate suurepäraselt: mind ei saa nimetada absoluutselt külmavereliseks inimeseks. Olen kirglik, aga püüan emotsioone kontrollida. Samas ma ei arva, et minu seisund mõjutab kuidagi mängu. Olen professionaal, tegelen korvpalliga ammu ega vaeva enne mänge ega viskeid pead eriliste mõtetega.

Tabasite Lokomotiv-Kubani vastu 4 kaugviskest 4, teie terve hooaja kolmeste tabavusprotsent on üle 44. Kuidas harjutate viset?
Ma ei arva, et siin on saladusi. Tähtis, et sul on õige tehnika ning viskeid pead sooritama palju-palju kordi.

Eriline teema – teie koostöö väljakul Nando De Cologa. Kui kiiresti leidsite ühise keele?
Panustame alati meeskonnamängule. Igas koostöös on rünnaku jätkamiseks palju võimalusi, sul jääb vaid valida õige suund. Nando on tõeliselt kõva mängija, kes näitab juba teist hooaega järjest oma kõrget taset ning olen väga õnnelik, et meil koos tuleb paljugi välja. Säärase kaaslasega kohanemiseks pole vaja palju aega. Loomulikult tekib ka olukordi, kus me ei mõista teineteist, eksime, kuid me pole arvutid.

Kas suhtlete Nandoga ka väljaspool väljakut?
Me kõik meeskonnas klapime üksteisega ka väljaspool väljakut. Kuid koos pole nii palju, kui ehk tahaks. Mängude, treeningute ja reiside tõttu jääb meil väga vähe vaba aega ning igaüks püüab selle veeta perekonnaga või lihtsalt puhata. Arvan, et näen niigi De Colot tema naisest ja tütrest rohkem.

Juba esmaspäeval ootab teid kohtumine veel ühe soosiku UNICSiga. Kuidas valmistute selleks mänguks?
Tean, et treenerid juba analüüsivad UNICSi tegutsemist, valmistavad meile materjale ette, kuid meeskond keskendub praegu ainult reedesele Euroliiga mängule Unicajaga.

Kaasanlaste liider Keith Langford on praegu võimsas hoos. Kas jälgite tema mängu või statistikat? Mida tuleb tema peatamiseks teha?
Ma ei ütleks, et jälgiksin Ühisliiga kõigi meeskondade ja mängijate statistikat detailselt. Loomulikult saab igaüks meist kaitsetöösse kaasa individuaalsed juhised, kuid tegutseme ikkagi kõik koos, tervikuna. Olen kindel, et treenerid selgitavad meile, millisel viisil peatada nii Langfordi kui ka kõiki teisi kaasanlasi.

Jaga
Meeldib?
23
Sponsors