14detsember

200 ja rohkem! Ühisliiga ajaloo 12 kõige resultatiivsemat mängu

VTB Ühisliiga seitsmes hooaeg käib täie hooga ning rõõmustab huvilisi säravate ja sageli üliresultatiivsete mängudega. Vaid mõni harv nädal ei too „Rekorditeraamatusse“ uut statistikat. Hiljuti hiilgas Avtodor: 131 punkti mängus Astanaga tähendas Ühisliiga ajaloo absoluutselt parimat tulemust! Kahe peale kokku (224 punkti) tehti aga kõigi aegade teine tagajärg.
Meie koduleht meenutab VTB Ühisliiga 12 kõige resultatiivsemat mängu, kus meeskonnad viskasid kahe peale kokku vähemalt 200 punkti.

200 punkti

Tsmoki-Minsk - Azovmaš - 98:102 (2. la)
Aeg ja koht
: 16. veebruaril 2014, Minsk
Kõige resultatiivsemad: Keith Benson (Tsmoki-Minsk) 25 punkti, Terrel Stoglin (Azovmaš) 29 punkti.

Selles kohtumises ei hiilatud mitte ainult efektiivse rünnakuga, vaid näidati ka meelekindlust, võitja suudeti selgitada alles teisel lisaajal. Ukraina-Valgevene vastasseisu saatuse otsustas Azovmaši tagamehe Terrel Stoglini hingestatud tegutsemine: ta tegi oma debüütmängus kolmandiku kõigist mariupollaste visetest ja kogus 29 punkti.

VIDEO

Lietuvos Rytas – Jenissei - 103:97
Aeg ja koht
: 16. märtsil 2014, Vilnius
Kõige resultatiivsemad: Darius Songaila (Lietuvos Rytas) 25 punkti, Gregory Renfroe (Jenissei) 20 punkti.

Hooajal 2013/14 Ühisliiga üheks kõige resultatiivsemaks meeskonnaks kerkinud leedulased panid kohe marulise tempo peale ja panustasid kaugvisetele. Jenissei vastas samaga. Kahe peale tabati 22 kolmest – Rytasel paistsid enim silma Gediminas Orelik ja Martynas Gecevicius, Jenisseil Anthony Fisher ja Gregory Renfroe. Mängu saatus otsustati aga mitte tagaliinis, vaid kolmesekundialas. Kangelaseks tõusis korvi all pidurdamatu olnud ja 25 punkti visanud Darius Songaila.

VIDEO

Himki – Jenissei - 108:92
Aeg ja koht
: 29. novembril 2015, Himki
Kõige resultatiivsemad: Aleksei Šved, Tyler Honeycutt (Himki) 17 punkti, Delroy James (Jenissei) 25 punkti.

Himkis peetud mäng oli selle nädalaani käesoleva hooaja resultatiivseim. Meeskonnad lõid lahti tõelise lahtise korvpalli peo. Initsiatiiv oli himkilaste käes, eriti tõusid esile Aleksei Šved ja Tyrese Rice. Nad tabasid ise ja toitsid kaaslasi. Siberlased hakkasid pikka aega ägedalt vastu, kuid liidri David Kennedy kaotamine vigastuse tõttu ei lubanud lõppu tasavägiseks ajada.

VIDEO

204 punkti

Avtodor – Krasnõje Krõlja - 105:99
Aeg ja koht
: 21. detsembril 2014, Saraatov
Kõige resultatiivsemad: Courtney Fortson (Avtodor) 24 punkti, David Jelinek (Krasnõje Krõlja) 27 punkti.

Selles mängus tehti kokku 177 pealeviset. Saraatovlased haarasid esimestest minutitest initsiatiivi. Kuid Ühisliiga toonane debütant ei suutnud närvilisest lõpust pääseda. Samaaralastel hakkasid tabama Jevgeni Fidii ja Andrei Matejunas. Nende pingutustest jäi koos Kaspars Berzinši ja David Jelineki resultatiivsusega hoo sisse saanud Saraatovi klubi pidurdamiseks väheks.

VIDEO

211 punkti

Himki – CSKA - 107:104
Aeg ja koht
: 8. veebruaril 2015, Himki
Kõige resultatiivsemad: Petteri Koponen, Paul Davis (Himki) 17 punkti, Miloš Teodosic (CSKA) 29 punkti.

Vanade tuttavate heitlus kujunes eelmise hooaja tõeliseks kaunistuseks. Mõlemad meeskonnad tegutsesid kaitses üldiselt kindlalt, kuid omavahel otsustati mängida lahtist korvpalli. Initsiatiiv käis käest kätte. Võõrustajad panustasid kaugvisetele ja pick-and-rollile Paul Davisega, külalised lootsid Miloš Teodosici ja Nando De Colo individuaalsele meisterlikkusele. Mängu saatuse otsustas üks vise. Himkilaste tagamängija Tyrese Rice suutis viimasel rünnakul Manutšar Markoišvili vastu kolmese sooritada ja tabas – see oli terve hooaja üks meeldejäävamaid sündmusi!

VIDEO

CSKA – Avtodor - 104:107
Aeg ja koht
: 26. aprillil 2015, Moskva
Kõige resultatiivsemad: Andrei Kirilenko (CSKA) 18 punkti, Courtney Fortson (Avtodor) 31 punkti.

Kaks ja pool kuud pärast äsja mainitud allajäämist Himkile pidid armeelased võtma täpselt sama tulemusega kaotuse vastu ka Avtodorilt. Turniiritabeli seisukohalt polnud sel mängul tähtsust ning võimalik, et just see selgitas resultatiivsust ja külaliste võitu. Kolm veerandit olid mänguniidid võõrustajate käes, kuid lõppu dikteerisid volgalased, kes viskasid välkkiire Courtney Fortsoni vedamisel neljandal periood 38 punkti!

VIDEO

212 punkti

Turow – Donetsk - 104:108 (la)
Aeg ja koht
: 3. novembril 2013, Zgorzelec
Kõige resultatiivsemad: Nemanja Jaramaz (Turow) 30 punkti, Ben McCauley (Donetsk) 28 punkti.

Poolas peetud mäng sattus kõige resultatiivsemate sekka tänu säravale lisaajale – siis lõid meeskonnad püsti tõelise šõu. Ründavas mängus naeratas õnn külalistele. Edule lõid aluse Ben McCauley ja Bernard King. Nad tõid lisaajal kahe peale 15 punkti. Turowil polnud samasuguseid otsustajaid.

VIDEO

Jenissei – Zenit - 104:108 (la)
Aeg ja koht
: 31. jaanuaril 2015, Krasnojarsk
Kõige resultatiivsemad: DJ Cooper (Jenissei) 20 punkti, Dejan Borovnjak (Zenit) 24 punkti.

See mäng kujunes Vassili Karasjovi hoolealustele tõeliseks testiks. Anne Krasnojarskisse sõitmist tabas meeskonda vigastuste ja gripiepideemia, rivvi jäi kaheksa meest. Sellega asi ei piirdunud, mängu käigus sai raske vigastuse Andrei Koštšejev… Aga valge-siniseid ei murdnud miski. Walter Hodge’i, Dejan Borovnjaki ja Pavel Spiridonovi tegutsemine kallutas vaekausi Zeniti kasuks.

VIDEO

216 punkti

Neptunas – Tsmoki-Minsk - 110:106 (la)
Aeg ja koht
: 31. oktoobril 2012, Klaipeda
Kõige resultatiivsemad: Martynas Mažeika (Neptunas) 33 punkti, Aleksandr Kudrjavtsev (Tsmoki-Minsk) 37 punkti.

Mäng kulges meeskondade kahe särava liidri vastasseisu tähe all. Martynas Mažeika ja Aleksandr Kudrjavtsev tõid kale peale 70 (!) punkti. Selles tulistamises oli valgevenelane edukam, kuid võitu ta „draakonitele“ tuua ei suutnud. Lisaajal olid juba 5 veaga pingile maandunud Mažeikata mänginud võõrustajad tugevamad. Nad sooritasid lõpuspurdi lisaaja viimasel minutil.

VIDEO

218 punkti

Tsmoki-Minsk - Avtodor 99:119
Aeg ja koht
: 4. märtsil 2015, Minsk
Kõige resultatiivsemad: Aleksandr Kudrjavtsev (Tsmoki-Minsk) 18 punkti, Courtney Fortson (Avtodor) 28 punkti.

Taltsutamatu Courtney Fortson näitas sel õhtul end kogu hiilguses. Ta mitte ainult ei pannud saraatovlaste rünnakuid hästi käima (17 korvisöötu), vaid ka kogus ise 28 punkti. Külaliste võidus mängisid otsustavat rolli kolmepunktivisked. Sihile jõudis Avtodori 16 katset (Tsmoki-Minski 13 vastu), kusjuures suurem osa neist tuli viimasel veerandil. Fortsoni, Aleksei Vzdõhhalikini ja Micah Downsi viis kaugtabamust järjest otsustasid mängu saatuse.

VIDEO

224 punkti

Astana - Avtodor - 93:131
Aeg ja koht
: 6.detsembril 2015, Astana
Kõige resultatiivsemad: Kenneth Hayes (Astana) 19 punkti, Paul Stoll (Avtodor) 24 punkti.

Astanas peetud mäng kujunes normaalajal lõppenutest Ühisliiga ajaloo resultatiivseimaks. Seejuures ületasid saraatovlased ühe meeskonna tipptulemuse, mis varem kuulus eelmise hooaja mängust Nymburkiga 119 punktiga CSKA nimele, tervelt 12 punktiga. Ses kiires korvpallis domineeris Avtodor. Külalised asusid Paul Stolli ja Deniss Lukašovi vedamisel esimestest minutitest juhtima. Volgalaste rünnak oli lihtsalt pidurdamatu. Ka vastased aktiviseerusid pidevalt. Ühel hetkel unustati kaitse üldse, pealtvaatajatele kingiti ründava korvpalli piduа.

VIDEO

225 punkti

Tsmoki-Minsk – Krasnõi Oktjabr - 112:113 (la)
Aeg ja koht
: 14. oktoobril 2013, Minsk
Kõige resultatiivsemad: Keith Benson (Tsmoki-Minsk) 19 punkti, Randy Culpepper (Krasnõi Oktjabr) 41 punkti.

Liiga ajaloo seni resultatiivseim mäng peeti hooaja 2013/14 alustuseks Minskis. Emotsioonid keesid üle, pealtvaatajad vaevalt jõudsid jälgida sündmuste peadpööritavat käiku. Selle šõu peaesinejaks kujunes külaliste ameeriklasest tagamängija Randy Culpepper – tema 41 punkti tähendab siiani VTB Ühisliiga resultatiivsusrekordit.
Lõpplahendus saabus lisaajal. 8 sekundit enne lõppu viis Branko Mirkovici kolmene võõrustajad ette 112:111, kuid võidu noppisid siiski „terasesulatajad“ – korvi all avanenud Cuthbert Victor sai Igor Zamanskilt söödu ja tabas koos sireeniga – 113:112! Uskumatu lõpp ja Krasnõi Oktjabri presidendi Dmitri Gerassimenko unustamatud emotsioonid jäävad tšempionaadi ajalukku!