25aprill

Sergei Ivanov avaldas Venemaa klubide eelarved hooajal 2015/16

VTB Ühisliiga aupresident Sergei Ivanov avalikustas Moskvas Kremlis peetud spetsiaalsel kohtumisel meediaesindajatega 9 liigas osaleva Venemaa klubi eelarved hooajal 2015/16.

Eelarve suuruse poolest on esimesel kohal, nagu ka eelmisel hooajal CSKA – 2,759 miljardit rubla. Kõige rikkamate Vene klubide esikolmikusse kuuluvad ka Himki (1,634 miljardit rubla) ja Lokomotiv-Kuban (1,102 miljardit). Järgnevad UNICS (797 900 000), Zenit (557 375 000), Nižni Novgorod (353 479 000), Jenissei (250 147 000), Avtodor (207 399 000) ja Krasnõi Oktjabr (125 275 000).

Avaldati ka VTB Ühisliiga enda eelarve – see on käesoleval hooajal 384 300 000 rubla.

„Tahan märkida, et ühelgi teisel spordialal ei avalikustata eelarveid niimoodi,“ rõhutas Sergei Ivanov. „Nõuame seda kõigile Venemaa meeskondadelt. Miks on eelarved tõusnud? Asi on lihtne – kursivahe. Dollari kallinemise tõttu on väljaminekud rublades kasvanud. Sissetulekute osas toon välja Zeniti – see Ühisliiga keskmik sai 100 miljonit jalgpalli-Zenitilt. Maailmas on niisugune ristsubsideerimise praktika normaalne. Tahaks muidugi, et meie klubid ka ise teeniksid.“

Sergei Ivanov vastas pressikonverentsi käigus (sellel osalesid ka Ühisliiga president Sergei Kuštšenko, peadirektor Andrei Širokov ja peadirektori asetäitja Ilona Korstin) ka paljudele VTB Ühisliiga olevikku ja tulevikku puudutavatele küsimustele.

Liiga eelarvest: „Sel hooajal on Ühisliiga eelarve 384 miljonit rubla, mis võrdluses teiste profiliigadega tähendab kopikaid. See jaguneb järgmiselt. Auhinnafond 132 miljonit rubla, maksud 65 miljonit, kohtunikele 85 miljonit, kindlustus 15 miljonit. Seega läheb 4/5 eelarvest klubidele. Miks nii paljud tahavad mängida VTB Ühisliigas? Sest siin ei pea ülearu kulutama. Pole mingeid osalustasusid. Riigis valitsevatele majanduslikele raskustele vaatamata jätkavad senised sponsorid. Need on tiitlisponsor VTB pank, firmad Soilers, Lukoil, Asteros, Academservice, Zarubažneft. Sel hooajal lisandus neile kompanii SIBUR.“

Põhihooajast: „Oli palju huvitavaid mänge. Tahaks, et Ühisliiga meeskondade tase oleks ühtlasem, siis näeks pealtvaatajad veel rohkem pingelisi mänge ja põnevaid lõpuheitlusi. Kuid see on teoorias. See eeldaks enam-vähem võrdseid eelarveid, mis on aga võimatu. Näiteks CSKA mängib kahel tugeval turniiril lõpuni välja ja vajab tugevat pinki. Himki ja Loko on näidanud end väga perspektiivikate meeskondadena. Miks ma seda kõike räägin? Ühisliiga meeskondadel on erinevad eesmärgid. CSKA-l üks, Himkil, Lokol, UNICSil ja Zenitil teine, sarnane, kuid latt on siiski veidi madalamal. Ka mängugraafikud on erinevad. Eelarvet ja võimalusi hinnates tuleb kõike arvesse võtta. Kõik tahavad pidevat intriigi ja pingelist võitlust, kuid ma ei saa tugevaid klubisid kutsuda eelarvet vähendama. Tuleb välja, et teistelt meeskondadelt tuleb nõuda eelarve suurendamist, kuid nad peavad siin ka ise teenima, mis on küllalt keeruline.“

Mitte-Venemaa klubidest: „Praegu kuuleme sageli: milleks on Ühisliigale vaja välismaa meeskondi? Parem võtta veel mitu Vene klubi ja viia läbi Venemaa meistrivõistlused. Ma pole nõus. Olen kindel, et välismaised klubid on vajalikud. Meie liigas osalevad piisavalt tugevad meeskonnad. Sel hooajal jõudis play-off’i Tšehhi Nymburk, eelmisel hooajal Kasahstani Astana… Ütlen teile, et hinna-kvaliteedi suhtelt on just välismaised klubid Ühisliigas kõige efektiivsemad. Ning nende meeskondadega on probleeme ka tšempionaadi liidritel.“

Eelseisvast play-off’ist: „Ootame põhiturniiri viimase mängu Zenit – Lokomotiv-Kuban tulemust – sellest sõltub lõplik tabeliseis. Võib juhtuda, et Loko ja Himki lähevad kokku juba veerandfinaalis – sellest tuleks haarav seeria. Ausalt öeldes ei näe ma, et Nymburk suudaks üllatada CSKAd. Vaevalt ka Nižni Novgorod alistab UNICSi, ehkki juhtuda võib kõike, sest korvpalli mängivad mehed, mitte raha. Üllatuse on võimeline valmistama Avtodor. Poolfinaalides ja finaalis läheb aga tõeliselt kuumaks!
Muide, nagu ka eelmisel aastal, planeerime play-off’i käigus aktsioone Ühisliiga talismani, leopard Bubaga, kes sai nime mängija Jevgeni Baburini auks. On huvitav!“

Lepingust Matš TVga: „Sõlmisime meie Venemaa telepartneriga kolmeaastase lepingu. Selle kohaselt näidatakse igal aastal föderaalsel telekanalil Matš TV vähemalt 50 mängu. Selles suunas tuleb töötada. Ühisliiga üks peamisi tingimusi on kvaliteetne telepilt. Vastupidisel juhul peavad klubid trahvi maksma. Nõuame pildi kvaliteedi tõstmist ja suurendame trahve. Süstemaatilised rikkumised võivad tuua kaasa mitte karistuse rublades, vaid Ühisliigast väljaarvamise. Vajame head toodet.“

Liiga koosseisust uuel hooajal: „Nagu tavaliselt, otsustame uue hooaja osalejate koosseis Ühisliiga nõukogus. Ma ei välista uute klubide liitumist. Permi Parma? Klubi vajab uut saali, uut eelarvet. Kui see tuleb, siis ka räägime sellest.“

FIBA ja Euroliiga konfliktist: „Loodan, et Euroliiga ja FIBA jõuavad kokkuleppele. Peab ootama ka Euroopa komisjoni otsuseid vaidlusküsimuste kohta. Kui konflikt jätkub, on peamine oht selles, et klubide omanikud esitavad lihtsa küsimuse: „Mida, peale väljaminekute, saame FIBA Meistrite liigas osalemise eest?“ Kordan: loodan, et konflikti osapooled leiavad ühise keele. Vastasel korral kannatavad kõik, nii klubid kui ka rahvuskoondised.“

Suhetest Venemaa korvpalliliiduga: „Alaliit ei pea võtma liidripositsiooni. Riigis on kaks profiliigat: KHL ja VTB Ühisliiga. Liigad ja alaliidud peavad olema partnerlussuhetes, aitama ja täiendama teineteist. Alaliidud peavad tegelema laste- ja massispordiga, valmistama ette rahvuskoondised. Liiga ja klubid omakorda arendavad professionaalset korvpalli, valmistavad koondisele mängijaid ette. Meil on Venemaa korvpalliliiduga praegu suurepärased partnerlussuhted, me ei võitle teineteisega, kumbki tegeleb oma asjaga.“

Jaga
Meeldib?
19
Sponsors