27mai

Kā „Zenit” atgrieza sēriju pret UNIKS Kazaņā

Pēc diviem zaudējumiem Kazaņā daudzi jau steidza norakstīt „Zenit”. Tomēr savā laukumā pēterburgieši prata lauzt sērijas gaitu par 180 grādiem. Uzvara trešajā spēlē vairoja mājinieku pārliecību. Un pat Jāņa Timmas un Artjoma Vihrova prombūtne ceturtajā mačā nevarēja piebremzēt Vasīlija Karaseva padotos.

Tomēr uzvara „Zenit” nenācās viegli – ceļš pretī panākumiem bija smags. Trešās ceturtdaļas sākumā šķita, ka UNIKS tūlīt, tūlīt nodrošinās sev iekļūšanu finālsērijā. Hoakima Koloma tālmetienu krusa un Kīra Lengforda precīzie soda metieni dāvāja kazaņiešiem 15 punktu pārsvaru – 41:56.
Tajā brīdī notika lūzuma. Mājinieki ne tikai nepadevās, bet arī palielināja spiedienu pretiniekam. Konstanstīns Kučers tradicionālajā rubrrikā „Spēles analīze” izceļ svarīgākos faktorus, kāpēc „Zenit” uzvarēja.

„Zenit” ātrā pāreja no aizsardzības uzbrukumā
Pēterburgieši šajā mačā ne tik bieži tika pie iespējām uzbrukt brīvam grozam. Visspilgtākā šāda epizode laikam bija ātrais uzbrukums Omāra Tomasa izpildījumā.

Tomēr ātrā pāreja no aizsardzības uzbrukumā bija viens no faktoriem, kā mājinieki aizspēlējās līdz uzvarai. Vasīlija Karaseva padotie neļāva UNIKS komandai mierīgi izvietoties aizsardzībā, un kazaņieši ik pa laikam „zaudēja” savus spēlētājus un neizsekoja pretinieku pozīciju maiņām. Tas ļāva pēterburgiešiem izveidot brīvu metienu iespējas.

„Zenit” pikenroli
„Zenit” pozicionālo uzbrukumu pamatā bija pikenroli. UNIKS tā arī nespēja otrajā puslaikā atrast pretindi pretinieku divnieciņiem.
Kazaņieši vaktēja soda laukumu pret caurgājieniem,

bet saņēma savā grozā precīzus divpunktu metienus no distances.

Centās pa diviem segt saspēles vadītāju uz perimetra un presingot viņu,

Taču galu galā ielaida divus vieglus punktus no groza apakšas.

Nosēdās zemāk trīssekunžu zonā.

Un tad viņu grozā krita precīzi trīspunktnieki.

Visas spēles gaitā pēterburgieši pārliecinoši izspēlēja pikenrolu kombinācijas, un tās deva viņiem panākumus.

„Zenit” līderu drosme
Pikenroli palīdzēja mājiniekiem atgriezties spēlē un pārtvert iniciatīvu. Taču izšķirošajā brīdī savu sakāmo sacīja līderi. Galotnē Raians Tūlsons un Omārs Tomass iemeta sarežģītus metienus, kas ļāva „Zenit” komandai nosargāt līdera grožus.

Komandas biedru nepalīdzēšana Lengfordam
Pēc tam, kad viesi sasniedza spēles lielāko pārsvaru, viņu uzbrukums pavisam vairs nerīmējās. Faktiski iepriekšējā līmenī darbojās tikai Lengfords vien. Līdz tam lieliski spēlējušais Koloms un citi spēlētāji it kā tika izslēgti no spēles.
Atlikušajā laikā Lengfords viens pats guva tikpat punktu, cik visa viņa komanda kopumā. Taču amerikāņa efektivitāte metienos no spēles bija daudz augstāka. Tomēr uzvarai pār „Zenit” ar viena spēlētāja indviduālo meistarību vien bija par maz.

UNIKS spēlētāju statistika spēles pēdējās 16 minūtēs

„Zenit” aizsardzība trīssekunžu zonā
Spēles otrais puslaiks sākās ar trīs precīziem tālmetieniem Hoakima Koloma izpildījumā. Tie ielika pamatu UNIKS izrāvienam. Taču turpinājumā trīspunktnieki kazaņiešu izpildījumā vairs nebija tik precīzi. Tomēr viņi bija spiesti tos izpildīt, jo mājinieki cieši nosedza savu trīssekunžu zonu.
Spilgti ilustrējoša bija pēdējā ceturtdaļa. Tajā viesi vispār neguva nevienu punktu no soda laukuma.

UNIKS spēlētāju metienu karte pēdējā ceturtdaļā

Sestdien 28. maijā visus līdzjutējus gaida sērijas piektā spēle, kurā ir grūti nosaukt favorītu. „Zenit” galvenais treneris Vasīlijs Karasevs sola atgriezt ierindā visus savus savainotos, kas padarīs pēterburgiešu rotāciju dziļāku, nekā pretiniekiem. Bet UNIKS liks akcentu uz līdzjutēju atbalstu, saviem groziem un Lengforda, kā arī Koloma meistarību. Kā trumpji izrādīsies svarīgāki – uzzināsim jau rīt.