18septembris

Sergejs Panovs:
Uz "Ņižņij Novgorod" nenāk līderi, par tiem šeit kļūst

"Ņižņij Novgorod" turpina savu attīstību. VTB Vienotās līgas pelnrušķītes stāsts nebeidzās ar dalību 2013./2014. gada finālā. Pagājušajā čempionātā voldzinieki aizvadīja vienu no visgarākajām uzvaru sērijām pamatturnīrā (10 uzvaras pēc kārtas), patrokšņoja Eirolīgā un aizkļuva līdz līgas pusfinālam, piekāpjoties vien topošajam čempionam CSKA.
Intervijā mūsu mājas lapai kluba vadības priekšsēdētājs Sergejs Panovs pastāstīja par to, kā aizstāt aizgājušos līderus, paskaidroja, kas tiek darīts līdzjutēju piesaistīšanai uz tribīnēm, kā arī apsolīja, ka Ņižņijnovgorodā drīz vien izaugs jauni talanti un kandidāti uz izlasi.

Kā vērtēsit "Ņižņij" pagājušo sezonu 10 ballu skalā?
Es mūsu komandai ieliktu astoņnieku par sezonu. Mēs ieņēmām ceturto vietu, kura laikam jau atbilda mūsu līmenim. Mums bija iespēja aizķerties Eirolīgā, ja "Lokomotiv" pusfinālā apspēlētu "Himki", taču tas nenotika. Tomēr mums viss ir stabili, un mēs centīsmies uzlabot rezultātu nākamajā sezonā.

Komanda savu pirmo treniņnometni aizvadīja Rīgā, kur notika Eiropas čempionāta D grupas spēles. Turpat spēlēja arī Ainara Bagatska vadītā Latvijas valstsvienība...
Jā, treniņnometns vietas izvēle nebija nejauša. Uz Eiropas čempionāta spēlēm gan basketbolisti iet nevarēja - Latvijā visas biļetes tika izpārdotas mēneša laikā pēc to nonākšanas pārdošanā. Toties Ainars Bagatskis regulāri apmeklēja "Ņižņij" treniņus un vadīja procesu.

"Ņižņij Novgorod" Krievijas izlasē pārstāvēja trīs spēlētāji (tikpat arī no CSKA un "Himki" - aut. piez.). Kuram no pašreizējā sastāva, atskaitot Antonovu, Hvostovu un Baburinu, būtu pa spēkam iekļūt valstsvienībā?
Mums ir Krievijas jaunatnes izlašu spēlētāji Ivans Viktorovs un Iļja Popovs, kuri nākotnē varētu iekļūt arī valstsvienībā. Ceram, ka arī mūsu jaunatnes projekts tuvākajā laikā dos savus augļus. Tāpēc ceram uz "Ņižņij Novgorod" pārstāvniecības palielināšanos izlasē.

Starpsezonā komandu pameta tās līderi - Teilors Ročestijs, Terenss Kinsijs, Trejs Tompkinss, Artjoms Parahovskis. Kā lai viņus aizstāj?
Nav neaizvietojamu cilvēku, un aizgājušos vienmēr būs gatavi aizstāt vēl divi. Uz mūsu klubu līderi neierodas, bet gan te kļūst par tādiem. Nākamajā sezonā mums būs jauni līderi.

Parahovska vietā klubā ieradies Rašids Mahalbasičs. Tā bija piespiedu izvēle vai arī mērķtiecīga izvēle par labu jaunākam un perspektīvākam centram?
Te nav finansiālas dabas jautājuma. Mahalbasičs nav Parahovska aizstājējs, bet vienkārši labs centrs, kurš mums palīdzēs.

Teilora Ročestija vietā, lai cik dīvaini neliktos, ieradās cits spēlētājs no Itālijas čempionāta Ēriks Meinors, kurš ir ar NBA pieredzi. Vai jāgaida, ka amerikānis uzreiz kļūs par līderi?
Meinoram ir liela pieredze, taču pēdējās pāris sezonas viņš aizvadīja ļoti nestabili, kad bija nopietnas traumas sekas. Ēriks labi apliecina sevi treniņos, grib uzvarēt ar mūsu komandu. Mēs ceram, ka viņš mums noderēs.

Ainars Bagatskis diezgan ātri kļuva par vietējo līdzjutēju mīluli. Vai var teikt, ka viņa darbs ar komandu pārspēj jūsu sākotnējās cerības?
Mēs no viņa gaidījām skatāmu spēli un labus rezultātus. Mēs neaicinām pie sevis cilvēkus tāpat vienu, parasti pirma tam veicam darbiņu, izpētam kandidātu.

Pagājušajā sezonā "Ņižņij" ieņēma 9. vietu līgā apmeklējuma ziņā. Kā plānojat piesaistīt līdzjutējus uz tribīnēm gaidāmajā sezonā?
Gribam mazliet pārveidot mūsu arēnu. Tā nav basketbola sporta pils, tāpēc mēs saprotam, ka nav ērti vērot spēli aiz groza. Tāpēc mēs slēgsim tās vietas, lai arēna izskatītos vizuāli pievilcīgāka. Tā vietā parādīsies ērtākas un laukumam tuvāk esošas papildus tribīnes. Mēs strādājam arī pie servisa uzlabošanas zālē, palienāsim barošanas vietu skaitu arēnā. Lielu uzmanību pievērsīsim korporatīvajai tirdzniecībai - Ņižņijnovgorodā ir kompānijas, kas vēlētos prēmēt savus darbiniekus ar došanos uz basketbolu. Tāpat mēs strādājam ar mācību iestādēm, centīsimies biežāk uz skolām aizsūtīt mūsu spēlētājus un trenerus, lai aizrautu augošo paaudzi ar basketbolu.

"Ņižņij" piedalīšanās Eirolīgā, VTB Vienotās finālā un pusfinālā, kā arī Krievijas 3x3 čempionāta izšķirošo maču rīkošana droši vien būs palielinājis interesi par basketbolu pilsētā. Pastāstiet, kādas ir perspektīvas "Ņižņij Novgorod" jauniešu un bērnu komandām?
Mums izdevās izveidot praktiski no nekā mūsu kluba jauniešu komandu. Sekmīgi darbojas Olimpisko Rezervju mācību iestāde, kurā varam pulcēt puišus no tuvākajām pilsētām, ir vēl citas iestādes, kuras ir orientētas uz basketbolu. Piemēram, mūsu jauniešu komandas audzēknis Sergejs Marihins ir treniņnometnē ar pamatsastāvu, un arī tas šo to liecina par mūsu darbu. Tā ka mums izdodas pakāpeniski būvēt piramīdu, bet basketbols reģionā kļūst aiVien populārāks.

Praktiski katru gadu "Ņižņij" cenšas sarūpēt pārsteigumu. Kā uzskatāt, cik drīz "Ņižņij" var izkļūt no tās komandu kategorijas, kas traucē čempionāta galvenajiem favorītiem?
Mēs mierīgi strādājam, stabili uzlabojam rezultātus, pagājušajā sezonā kļuvām par vienu no Eiropas 16 labākajām komandām. Ne mēs izlemjam, pie kuras kategorijas esam pieskaitāmi, taču es zinu, ka Eiropas basketbolā vēlas līdzināties mūsu klubam.

Dalīties
Patīk?
21
Sponsors