02oktobris

2015./2016. gada sezona. Favorīti

Mūsu mājas lapa pabeidz iepazīstināt piektdien startējošā VTB Vienotās līgas čempionāta komandas. Pirmssezonas apskata pēdējā daļā ir galvenie rpetendenti uz titulu, 2015./2016. gada sezonas favorīti.

„Ņižņij Novgorod”, Krievija

Iepriekšējā sezona
Pusfināls (22 uzvaras – 16 zaudējumu)

Cerības
„Ņižņij Novgorod” sastāvs piedzīvojis ievērojamas izmaiņas. Komanda būtībā šķīrās no vadošajiem spēlētājiem: Teilora Ročestija (Telavivas „Maccabi”), Treja Tompkinsa (Madrides „Real”) un Artjoma Parahovska (UNIKS). Taču Ņižņijnovgorodā tāpēc neviens nečīkst, jo klubs atkal godam pastrādājis transfēru tirgū, atrodot aizgājušajām zvaigznēm adekvātus aizstājējus. Vadība apgalvo, ka komandai nav konkrētu mērķu sezonai. Ir acīmredzams, ka melnibaltie turpinās uzticēties krieviem un attīstīs jaunatni, daudz strādās un centīsies uzvarēt katrā spēlē, pieejot visiem bez izņēmuma ar sev ierasto gribasspēku un centību.

Līderis
Semjons Antonovs. Mainās sastāvs un treneru štābs, ambīcijas un izvirzītie uzdevumi, taču Krievijas izlases uzbrucējs pēdējo gadu laikā nemitīgi kalpo kā piemērs komandas biedriem gan ģērbtuvēs, gan laukumā. 2015./2016. gada sezonā šajā ziņā nekas nemainīsies. Sakām „Ņižņij Novgorod” un uzreiz prātā ienāk komandas kapteiņa vārds.

Ieguvums
Maksims Grigorjevs. Snaiperis visu profesionālo karjeru aizvadīja „Lokomotiv”, taču tā arī nespēja realizēt Krasnodarā savu potenciālu. „Ņižņij” aizsargam ir, šķiet, ideāls variants, jo tieši te viņš saņems iespēju un mēģinās mērot Dmitrija Hvostova ceļu. Pleimeikers deldēja soliņu „Himki” klubā, bet Ņižņijnovgorodā izauga par vienu no valstsvienības līderiem. Bagatskis saka, ka Maksimam ir viss, lai pakāptos līmeni augstāk. Vai Grigorjevs kļūs par kārtējo spēlētāju, kurš „Ņižņij Novgorod” kreklā uzaugs par solīdu krievu meistaru? Tā ir viena no intrigām 2015./2016. gada sezonā.

Citāts
„Ņižņij Novgorod” vadības priekšsēdētājs Sergejs Panovs:
„Mēs mierīgi strādājam, stabili uzlabojam rezultātus, pagājušajā sezonā kļuvām par vienu no Eiropas 16 labākajām komandām. Ne mēs izlemjam, pie kuras kategorijas esam pieskaitāmi, taču es zinu, ka Eiropas basketbolā vēlas līdzināties mūsu klubam.
Es mūsu komandai ieliktu astoņnieku par sezonu. Mēs ieņēmām ceturto vietu, kura laikam jau atbilda mūsu līmenim. Mums bija iespēja aizķerties Eirolīgā, ja "Lokomotiv" pusfinālā apspēlētu "Himki", taču tas nenotika. Tomēr mums viss ir stabili, un mēs centīsmies uzlabot rezultātu nākamajā sezonā.”

UNIKS, Krievija

Iepriekšējā sezona
Ceturtdaļfināls (19 uzvaru – 14 zaudējumu)

Cerības
Pagājušās sezonas neveiksmei sekoja nopietnas pārmaiņas. UNIKS šķīrās no astoņiem spēlētājiem. Dabīgi, ka viņu vietā Tatarstānas galvaspilsētas klubs ieguva citas zvaigznes. Atšķirība no pagājušās sezonas gan ir tāda, ka Kazaņas starpsezonas karstākie darījumi – Artjoms Parahovskis, Hoakims Koloms un Artūrs Milaknis – neskatoties uz savu augsto kvalifikāciju, pieteica sevi galvenokārt kā komandas spēlētāji, kuri var kļūt par sistēmas daļu. To būvēs Pašutins, kas arī ir labi. Speciālistam jātiek pie iespējas novest iesākto darbu līdz galam, turklāt arī nemitīgas izmaiņas uz treneru tiltiņa vēl nevienam nav devis kādu labumu. Kopumā UNIKS, kā ierasts, sezonu sāk kā viens no pretendentiem un ir gatavs pacīnīties par augstām vietām.

Līderis
Kīts Lengfords. UNIKS šķīrās praktiski no visām savām zvaigznēm 2015. gada starpsezonā, taču amerikāņu snaiperi gan paturēja. Un tas nozīmē, ka jautājums par līderi automātiski atkrīt, jo zvaigžņotajai punktu mašīnai tas ir pats par sevi saprotams. Lengorda līmeņa izpildītājs spēlēs vadošās lomas jebkuras Eiropas komandā.

Ieguvums
Artjoms Parahovskis. Kazaņiešiem aizvadītajā spēles gadā bija problēmas piektā numura pozīcijā, tāpēc baltkrieva piesaistīšana (viņš irpeikšējā sezonā bija viens no Eiropas labākajiem centriem) ir milzīgs ieguvums klubam. Parahovskis, atskaitot savas kvalitātes un universalitāti, ir arī noturīgs un izturīgs: pēdējā sezonā viņš izlaida līgā tikai vienu spēli. Ideāls pastiprinājums zaļibaltajiem.

Citāts
UNIKS galvenais treneris Jevgeņijs Pašutins:
„Mēs izdarīsim visu iespējamo, lai reāli pretendētu uz čempionu titulu. Sezona nebūs viegla pastaiga, taču apsolu, ka UNIKS pacīnīsies.”

„Lokomotiv-Kubaņ”, Krievija

Iepriekšējā sezona
Pusfināls (28 uzvaras – 10 zaudējumu)

Cerības
2014./2015. gada sezona „Loko” bija neviennozīmīgi vērtējama. Lai gan vadības vērtējums bija precīzāks, ko apliecināja vasarā notikusī pārbūve. Dienvidnieki šķīrās no virknes vadošo spēlētāju – ko vien vērta ir Derika Brauna un Krunoslava Simona aiziešana. Taču viņu vietā ieradās vesela plejāde talantīgu basketbolistu, ar kuriem var risināt jebkurus uzdevumus. Visbeidzot, komandu vadīs vairs ne Bazarevičs, bet gan viens no sekmīgākajiem Eiropas treneriem pēdējos gados Giorgs Barcjuks. Eirolīgas čempions un labākais treneris 2012./2013. gada sezonā ar „Olympiacos” ne reizi vien jau pierādījis, ka dod vēlamo rezultātu te un tagad, turklāt jebkurā līmenī. „Loko” katru gadu sapulcē iespaidīgus sastāvus un sen jau draud ar lieliskiem panākumiem. Arī 2015. gada starpsezona nebija izņēmums. Elites līmeņa grieķu trenera klātbūtne padara krasnodariešus par vieniem no galvenajiem pretendentiem uz titulu.

Līderis
Malkolms Dileinijs. „Lokomotiv” ievērojami pārvērties un tam ir teicams spēlētāju sastāvs, daudzi no tā pretendē uz pirmo vijoļu partijām. Savukārt Dileinijs Krasnodarā spēlēja jau pērn, un bija viens no labākajiem komandā. Ja amerikānis kļūs stabilāks savā sniegumā, kļūs Barcjukam par Vasili Spanuli.

Ieguvums
Kirils Fesenko. Ukrainis iepriekšējā sezonā kļuva par vienu no līderiem lieliski debitējušā „Avtodor” sastāvā. Fesenko dominēja zem groziem un katru mēnesi bija starp pretendentiem uz „mēneša labākā spēlētāja” balvu. Apmēram to pašu no centra var gaidīt arī „Lokomotiv” klubā. Savā pirmajā pārbaudes spēlē krasnodariešu kreklā ukrainis bija labākais, gūstot 18 punktus un 7 atlēkušās. Nu tik būs!

Citāts
„Lokomotiv-Kubaņ” galvenais treneris Giorgs Barcjuks:
„Starpsezonā komandu pameta vairāki svarīgi spēlētāji: Kurbanovs, Simons, Brauns, Hendrikss. Viņi deva lielu ieguldījumu „Lokomotiv” spēlē iepriekšējos gados. Salīdzinājumā ar pagājušo sezonu esam nopietni mainījušies, jāveido komanda no jauna. Taču spēlētāji, kuri ieradās aizgājušo vietā, ir ļoti motivēti. Visupirms jau es ceru uzbūvēt te komandu, kas ir spēcīga mentāli. Mums ir ļoti talantīgs kolektīvs.”

„Himki”, Krievija

Iepriekšējā sezona
Fināls (31 uzvara – 10 zaudējumu)

Cerības
„Himki” starpsezonu aizvadīja pēdējos gados sev ierastā stilā: saglabāja kodolu un veica dažus ļoti trāpīgus pastiprinājumus. Pārmantotība, saspēlētība, komandas ķīmija – Rima Kurtinaiša dinastija 2015./2016. gada sezonā veiks kārtējo mēģinājumu gāzt no troņa CSKA un izcīnīt tik ļoti kāroto trofeju. Uz papīra „Himki” ir visspēcīgākais sastāvs kluba pastāvēšanas vēsturē. Izredzes ir tik labas, kā vēl nekad...

Līderis
Tairīzs Raiss. Amerikānis ar Maķedonijas pasi ieradās Himkos kā Eirolīgas „Final Four” vērtīgākais spēlētājs un triumfators. Un aizvadīja sezonu atbilstošā līmenī. Kurtinaitis ne reizi vien runāja par to, cik ērti viņam sadarboties ar šo saspēles vadītāju. Starpsezonā himkieši nodrošinājās un pagarināja līgumu uz vēl divām sezonām ar Raisu – līdz 2018. gadam. Lietuvas speciālists atkal uzticēs savu komandu pieredzējušajam, labāko basketbolu demonstrējošajam Tairīzam. Tas uzņemsies spēles organizēšanu, padarīs vēl labākus jau tā izcilos komandas biedrus, gūs punktus pats un nokārtos uzvaras galotnēs.

Ieguvums
Aleksejs Šveds. Alekseja Šveda pāreja laikam ir visplašāko rezonansi izraisījusī šajā starpsezonā. Ne tikai „Himki”, bet visas līgas sakarā. Krievijas izlases aizsargs pēdējās trīs sezonas pavadījis NBA, kur spēlēja ar mainīgām sekmēm. Alekseja pēdējā komanda otrpus okeānam bija Ņujorkas „Knicks”, kurš viņš bija līderis un demonstrēja savus talantus: prasmi izveidot metienu pozīcijas komandas biedriem, neapturamo caurgājienu, spēju atrisināt uzbrukuma un visas spēles likteni ar individuālo meistarību. Baumo, ka „Himki” klubā viens no labākajiem krievu spēlētājiem kļuvis par vislabāk atalgoto spēlētāju Eiropā. Piemaskavas klubā cer pretī sagaidīt atbilstošu rezultātu un saista ar Alekseju galvenās cerības, ar kurām var gāzt CSKA no troņa.

Citāts
„Himki” galvenais treneris Rims Kurtinaitis:
„Sastāvs mums sapulcēts vairāk nekā cienīgs, ar to var risināt visaugstākos uzdevumus. Mums tagad galvenais – izveidot pareizu atmosfēru. Bez tā pat vislabākie izpildītāji „šaus pa tukšo”. Varam atcerēties kaut futbola Madrides „Real” – tik zvaigžņu, bet komanda veselu mūžību nevarēja uzvarēt Čempionu līgā.
Eirolīgā mums jāiekļūst izslēgšanas spēlēs. Bet VTB Vienotajā līgā – jācīnās ar CSKA par pirmo vietu.

CSKA, Krievija

Iepriekšējā sezona
Čempions (35 uzvaras – 4 zaudējumi)

Cerības
2015./2016. gada sezonā galveno favorītu sapnis var īstenoties... Tiesa, tādas sajūtas rodas teju katru gadu, lai gan „armijnieku” konkurenti katru reizi bruņojas aizvien nopietnāk un nopietnāk, taču pavasarī tik un tā visi kļūst par CSKA čempionu tvēriena upuriem, izkūstot līdzīgi kā sniegs martā. Tomēr šovasar galvaspilsētas klubs palika bez diviem ļoti svarīgiem izpildītājiem: Aleksandra Kauna un Sonija Vīmsa, turklāt netika veikti nekādi iztēli satricinoši transfēri. Tomēr atsevišķu jaunpienācēju augstā meistarība, neizsmeļami iekšējie resursi un superklubā aizvien labāk iekļāvušais Dimitris Itudis padara seškārtējo līgas čempionu par 2015./2016. gada sezonas galveno favorītu. Jau atkal.

Līderis
Nando De Kolo. Līgas vērtīgākais spēlētājs pagājušajā sezonā apliecināja savu meistarību arī Eiropas čempionāta finālturnīrā, kur viņš bija pašlaik labākais aizsargs Eiropā. Nando diezgan ātri kļuva par vienu no vadošajiem spēlētājiem CSKA, bet savā otrajā sezonā līdz ar Sonija Vīmsa aiziešanu viņam jākļūst par neapstrīdamu līderi. CSKA joprojām spēlē arī ne mazāk talantīgais Milošs Teodosičs, kurš arī var kļūt par komandas galveno triecienspēku. Tiesa, tādā izvēle, ņemot vērā serba nestabilitāti, var nākt sarkanzilajiem tikai un vienīgi par labu.

Ieguvums
Džeols Frīlends. „Armijnieku” skaļākais darījums aizvadītajā vasarā tieši saistīts ar Kauna aiziešanu uz NBA. Pieredzējušais brits aicināts uz komandu aizstāt ilggadējo CSKA priekšējās līnijas līderi. Aiz Džoela pleciem ir trīs sezonas Portlendas „Trail Blazers” sastāvā, spēlēšana Lielbritānijas valstsvienībā olimpiādē un „Unicaja” komandā Eirolīgā. Visos gadījumos garais spēlētājs pierādīja savu augsto meistarību un joprojām bija pieprasīts arī pasaules spēcīgākajā līgā. Frīlends izvēlējās CSKA un noteikti nodrošinās sarkanzilajiem labu aizsardzību un nemitīgi radīs spiedienu pretinieku soda laukumā.

Citāts
CSKA galvenais treneris Dimitris Itudis:
„Galvenās sarunu tēmas komandā? Pārsvarā jau basketbols. Bet arī par dzīvi, protams, arī. Basketbolisti arī ir cilvēki, tāpat kā visi, ar savām problēmām, ģimenēm, draudzenēm. Un viņi zina, ka 24 stundas septiņas dienas nedēļā esmu viņiem pieejams sarunai par jebkuru tēmu. Viņi zina, ka vienmēr var piezvanīt un padalīties ar visu, kas viņus satrauc un interesē, tostarp arī to, kas nav saistīts ar basketbolu.”

Dalīties
Patīk?
8
Sponsors