06Červen

UNICS: The Show Must Go On!

Ve třetím utkání finálové sérii play-off UNICS Kazaň porazil CSKA Moskva doma - 79:74. Po vyrovnané první půli klub z Tatarstánu vedený Keith Langfordem si vytvořil dvojciferný náskok ve třetí čtvrtině a s velkými obtížemi ho udržel až do konce. Kazaň zlomila sérii porážek v 10 zápasech s CSKA, pro které to byl první neúspěch v současné play-off. Čtvrtý duel série se bude konat 8. června v Basket-Hallu.

Atmosféra
Finálová série se po dvou vítězstvích CSKA v Moskvě přestěhovala do Kazaně. Hlavní město Tatarstánu bylo připraveno pomoci svým miláčkům zdolat vítěze Euroligy. Pro fanoušky UNICSu se poprvé v sezoně otevřely horní tribuny Basket-Hallu.

Téma
Začátek utkání byl poznamenán opatrností a obranou. CSKA zlomil hranici 10 bodů až po téměř 8 minutách hry. Hráči UNICSu byli trochu aktivnější, ale jejich nevelký náskok smazal příchod Miloše Teodosiče na palubovku, který výborně spolupracoval s Kyle Hinesem. Domácí našli svého hrdinu, když se ve druhé části rozjel Keith Langford. 15 bodů domácího snajpra ve druhém segmentu a 21 z 41 celého týmu – do velké pauzy šli domácí s nepatrným vedením.
Ve třetí části Kazaň ukázala nejlepší hru. Hráči v zeleném válcovali soupeře. Artem Parachovskij a Latavious Williams dominovali pod košem, na obvodu borci UNICSu hráli umně a obratně využívali kolektivní doskok v boji o desky. Domácí před rozhodujícím segmentem vedli o 11.
Čtvrtá 10minutovka byla ve znamení zoufalé snahy Moskvanů. CSKA získal iniciativu a přiblížil se několikrát soupeři na vzdálenost jedné dalekonosné střely. Další takový okamžik nastal 2 minuty před závěrečnou sirénou poté, co se trefil Nando De Colo (73:70).

Klíčový bod
Udělat poslední krok a předběhnout soka se CSKA nepodařilo. Důležitým bodem na konci byl nedostatek time-outu pro Dimitriose Itoudise. Právě Francouz v dalším útoku hostí dal riskantní a nepřesný pas a pak Teodosič dvakrát netrefil zpoza oblouku. UNICS získával bodíky z trestných hodů a udržel vedení.

Hrdina
Keith Langford. V tomto nepříliš produktivním duelu na sebe Langford bral iniciativu v útoku, atakoval, sbíral fauly a střílel body. Nejlepší střelec základní části nakonec zaznamenal 29 bodů, přidal 8 doskoků, 4 asistence, 3 zisky míče a 1 blok.